Apie mus

Senovinės rankų darbo plytos – namo autentikai ir patvarumui

Nuolat skubančios visuomenės verpete, kuriame lieka vis mažiau vietos nesuvaidintam grožiui, kartais iš praeities it neramus šešėlis atsliūkina originalumas, trokštantis erdvės, priimančios tikrųjų vertybių išdidumą. Senovinės plytos – orus kultūros ir istorijos atspindys, atgimstantis naujuose objektuose, ieškančiuose būdų prisijaukinti tikrumą, pabėgti nuo standartų, stereotipų bei chaotiškų statinių, atimančių individualumo laisvę ir įkalinančių menko praktiškumo situacijose.

„Klinkerį gamins dar šimtą metų, o senovinės plytos niekas nebegamina“, – sako „Senovinė Plyta“ įkūrėjas Aidas Navickas, A klasės autentiškų plytų tiekimu vidaus bei lauko apdailai jau daugiau kaip 20 metų aprūpinantis ne tik Lietuvos, bet ir užsienio miestus. Verslininkas bei istorijos vertybių puoselėtojas primena, kad rankų darbo plytos ne tik puikiai atrodo, jos taip pat yra praktiškos. Dažytas namas – kaprizingas, reikalauja dažnos priežiūros, o plyta – nereikli, amžina. Juk senovinės plytos šeimos židinius saugojusios šimtus metu iki šiol, ir vėl tarnaus keliasdešimt dešimtmečių tol, kol tik šeimininkas to norės.

Beje, neverta jaudintis ir dėlto, jog plytos bus skirtingos – į vieną objektą dažniausiai vežamos vieno pastato plytos. Tiesa, kadangi senovinės plytos yra rankų darbo, jų išmatavimai gali skirtis apie 5 milimetrus. Tačiau unikalumas ir yra didžiausias šių, amžių sandūras regėjusių, statybos blokelių privalumas bei žavesys!

Aidas Navickas gali didžiuotis, kad iš jo parduodamų plytų restauruojami ne tik Lietuvos , bet ir kitų europos miestų senamiesčiai, įrenginėjami prekybos centrai , restoranai (Belmontas), statomi kaimo turizmo centrai bei individualių namų rajonai, taip pat senoviniai židiniai, krosnys ir kiti unikalumu pasižymintys objektai. Ir, žinoma, kol Lietuvoje tradicijų ir autentikos pamatai bus tvirti, tol senovinės plytos bus viena patraukliausių statybinių medžiagų.